رسیدگی به دعاوی حقوقی درباره امور آی تی شامل قراردادهای اینترنتی و ارز های دیجیتال مانند بیت کوین

به خاطر رشد سریع حجم تبادل ارزهای دیجیتال در طول سال 1396 و نیز علاقه مندی تعداد بسیار زیادی از مردم جهان برای سرمایه گذاری در این زمینه هنوز دولتها در سراسر دنیا موفق به تدوین قوانین جامع و مستحکم برای کنترل این گونه مبادلات و معاملات و تضمین امنیت کامل آن نشده اند. بدیهی است که هموطنان عزیز ما نیز از این غافله جا نمانده و به سرعت در حال ورود به این حوزه فوق العاده تخصصی هستند و متاسفانه خیلی از ایشان کمترین دانش ممکن را هم در این زمینه ندارند و با استمداد از سایتها و یا شبکه های اجتماعی مانند برخی گروه ها و کانالها در پیام رسان تلگرام اقدام به خرید و فروش و تبادل ارزهای دیجیتال نموده اند. متاسفانه در روزهای اخیر مشاهده شده که عده ای از افراد سودجو با توجه به دانش کم افراد فعال در این حوزه اقدام به کلاهبرداری به روشهای مختلف کرده و مبالغ هنگفتی از هموطنان در غالب ارزهای دیجیتال دریافت کرده و بلافاصله ناپدید میشوند و اکانتهای آنها غیر فعال میگردد. همچنین نوسانات بازار ارزهای دیجیتال به راحتی قابل پیش بینی نمیباشد و این مساله یک کار فوق العاده تخصصی میباشد که عدم داشتن آگاهی و دانش کافی در این زمینه میتواند باعث از دست دادن مقدار زیادی از سرمایه شخص و خروج مقادیر زیادی ارز از کشور بشود. لازم به ذکر است در صورت متضرر شدن به خاطر افت قیمت ارزهای دیجیتال هیچگونه امکان بازگشت سرمایه برای سرمایه گذار وجود ندارد و فقط باید منتظر افزایش قیمت مجدد ارز بماند. در حال حاضر شرکتها و موسسات و افرادی هستند که مدعی انجام معاملات ارزهای دیجیتال با سود دهی بالا میباشند. عملکرد این دسته به شکلی هست که سرمایه را از سرمایه گذار گرفته و با آن اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مینمایند و سود حاصله را با درصد از پیش توافق شده با سرمایه گذار تقسیم میکنند.

به دلیل عدم آگاهی کامل سرمایه گذاران از این قبیل معاملات متاسفانه اکثر آنها بدون عقد قرارداد رسمی و یا با قراردادهای یکطرفه اقدام به سرمایه گذاری کرده و در نهایت متضرر میشوند.

هاشم موسوی وکیل پایه یک دادگستری آماده ارائه خدمات جهت عقد قرارداد های سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قابل پیگیری در محاکم و مراجع قانونی میباشد. همچنین آماده ارائه مشاوره در زمینه طرح و پیگیری شکایات مربوط به تخلفات و کلاهبرداری های فضای مجازی بخصوص در زمینه ارزهای دیجیتال میباشد.