حدود شش ماه پیش (۲۰ مهر ۹۶) برخی از حساب های سایت صرافی آمریکایی بیترکس Bittrex ، بدون هیچگونه اخطاری مسدود و ارزهای کاربران مسدود شده بلوکه شد.

در ساعات اولیه این مسدود سازی ، بعضی از رسانه ها دلیل این کار را اجبار سایت برای احراز هویت و ارتقا حساب کاربرانی با حساب های بالا ۱۰۰۰ دلار اعلام کردند اما حتی کسانی که زیر ۱۰۰۰ دلار سرمایه داشتند هم مسدود شده بودند. مسدود سازی حساب ها روز به روز بیشتر شد تا اینکه تقریبا حساب تمام کاربران ایرانی مسدود شد. مسدود سازی شامل موارد اساسی مانند برداشت از حساب یا ترید می شد.

چند روز بعد شرکت بیترکس یک بیانیه رسمی در این باره منتشر کرد که البته شبهات زیادی در آن وجود داشت.

متن بیانیه کامل شرکت Bittrex :

این بیانیه در خصوص تعلیق برخی از حساب های بیترکس منتشر شده است.

ما گهگاه به مدیریت بازبینی انطباق پرداخته و با دقت کار می کنیم تا خدمات و کاربرانمان را در مقابل آسیب ها محافظت نماییم. ما به عنوان بخشی از عملیات بازبینی انطباق برخی حسابها را بطور موقت تا زمان اتمام بازبینی معلق نموده ایم.  تعداد کل حسابهای معلق، مسدود یا ممنوع بسیار محدود است: کمتر از ۰٫۱ درصد کل حسابها در بیترکس . بیش از ۹۹٫۹ درصد حسابهای بیترکس تحت تاثیر این بازبینی واقع نشده اند.
هر گزارشی مبنی بر اینکه بیترکس در محاسبات خود اشتباه نموده یا تراکنش مبادله ای خود را بطور نادرست بکار برده یا دارای مشکلات امنیتی می باشد یا کوین های اندوخته کاربران را از دست داده یا افرادی را که در تلاش بودند جهت بحث در خصوص وضعیت حساب هایشان به اسلک ما دسترسی یابند، مسدود می کند، نادرست می باشد. ما متعهد هستیم که بیترکس را به یک شرکت مبادله ارز قدرتمند، امن و خوش برخورد تبدیل سازیم که افراد بتوانند در این شرکت بطور ایمن در اقتصاد ارزهای دیجیتال مشارکت نمایند. ما از مشتریان بسیار گرامی خود تقاضا داریم بردباری به خرج دهند و در مورد خودمان قصد داریم “آرام باشیم و ادامه دهیم”.

خبرها حاکی از آن است که چند روز پس از انتشار این بیانیه، محدودیت کاربران خارجی مسدود شده برداشته شده بود اما کاربران ایرانی هنوز با این مشکل مواجه بودند.

بستن آی پی کاربران ایرانی

در حالی که میلیون ها دلار سرمایه کاربران ایرانی در این سایت بلوکه شده است، امروز (۱۰ آیان ۹۶) سایت برای آی پی ایران به صورت کامل از دسترس خارج شد تا نگرانی ها از عدم بازگشت پول های بلوکه شده به بالاترین حد خود برسد.

از محدودیت حسابها تا مسدود سازی کامل ایران توسط بیترکس

 

منبع : ارز دیجیتال

 

 

با توجه به این که بعد از گذشت حدود شش ماه از محدود سازی دسترسی ایرانیان به سایت بیترکس Bittrex و بلوکه کردن حساب های ایرانی ها هنوز بیترکس Bittrex نه تنها اقدام مثبتی جهت آزاد سازی حساب ها صورت نداده بلکه در هشدار هایی ظاهراً اظهار کرده که دسترسی ایرانی ها را به کل مسدود می کند ، لذا گروهی از وکلای ایرانی تحت نظر و حمایت یکی از شرکت های فعال در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام به برنامه ریزی جامع و مکاتبات لازم و طرح شکایت از شرکت بیترکس نموده اند. از کلیه کسانی که در بیترکس دارای حساب کاربری بوده و دسترسی ایشان محدود شده است دعوت می شود تا در این طرح شکایت شرکت نمایند.

برای ارتباط در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر با ادرس پست الکترونیک info@hamgamarz.ir مکاتبه فرمائید.